Kontakt

Allianskyrkan

Grännavägen 130, 561 91 Huskvarna
036-531 71
info@allianskyrkanskarstad.se
www.allianskyrkanskarstad.se

Alliansmedia

alliansmedia@allianskyrkanskarstad.se

Pastor och Föreståndare

Rose-Marie Claesson
073-981 35 47
rosa@allianskyrkanskarstad.se

Ungdomsledare

Tim Jansson
073-825 00 82
tim@allianskyrkanskarstad.se

Irma Jansson
076-035 52 10
irma@allianskyrkanskarstad.se

Ordförande

Inga-Maj Ceder,
036-53421
ingaceder@hotmail.com

Diakonala rådet

Ing-Marie Mattsson, 036-533 43
Rolf Edvardsson, 036-531 27
Torsten Ceder, 036-534 21

Missionärer

Vi har två missionärer i Sydostasien och en missionär i Turkiet

Ansvarig för uthyrning av Kyrkan

Lennart Mattsson, 0703-25 33 97

Ansvarig för uthyrning av Solgläntan

Rose-Marie Claesson
073-981 35 47
rosa@allianskyrkanskarstad.se

Kassör

Ingvar Wadskog
036-13 54 94
ingvar@wadskog.se

Församlingens konto

Bankgiro 334 – 8737
Konto Handelsbanken
6645 222 100 842
Swish-nummer: 1235430392

Allis

Allis, mötesplatsen för föräldralediga.
Sofie Bast Öblom 073-546 22 10

Söndagsskola

Under gudstjänsttid
Emma Park 070-604 38 68
emma.park@telia.com

Mini-UV (7-9 år)

Onsdagar kl 18.30
Andreas Joakimson (Kårchef), 0733-81 49 11
andreas@joakimson.se

UV-scout (från 10 år)

Onsdagar kl 18.30
Tobias Öblom (Vice Kårchef ), 0709-79 65 14
tobbeoblom@hotmail.com

Tonår (från 13 år)

Fredagar kl 19.30
Carolina Skärland-Löfsved, 0709-25 56 78

Tim Jansson
073-825 00 82
tim@allianskyrkanskarstad.se

Irma Jansson
076-035 52 10
irma@allianskyrkanskarstad.se

Lyckans förskola

036-535 30
info@lyckan.org
http://www.lyckan.org

Dagens bibelord